Kas yra asociacija?

Asociacija „Demencija Lietuvoje“ yra savo artimuosius globojančių asmenų bendruomenė, kurią sudaro įvairaus amžiaus, įvairia veikla užsiimantys asmenys, įvairaus išsilavinimo ir socialinės padėties žmonės. Išties, demencija nesirenka! Taigi, su ja savo šeimoje gali susidurti kiekvienas iš mūsų.

„Demencija Lietuvoje“ bendruomenė siūlo bendrystę su kitais žmonėmis, globojančiais savo artimuosius, galimybes gauti savitarpio paramą, informaciją, ugdyti įgūdžius globojant.

Jeigu turite klausimų apie asociacijos bendruomenę ar narystę, galite susisiekti su Ieva Petkute, asociacijos vadove:

el. p. info@demencijalietuvoje.org 

tel. 0 615 21134.

 

Kodėl reikia tokios bendruomenės ir kas ją buria?

Bendruomenę buriu aš, Ieva Petkutė, asociacijos „Demencija Lietuvoje“ įkūrėja. Poreikis suburti tokią bendruomenę radosi iš asmeninės patirties.

Žinau, kad mano globos patirtis unikali. Tačiau taip pat žinau, kad kiekvieno žmogaus istorija rezonuotų bet kuriam kitam, kuris susiduria su demencija savo šeimoje.

Rūpinimasis artimuoju, turinčiu demenciją, apverčia gyvenimą aukštyn kojomis. Tenka iš naujo įvertinti savo socialinio gyvenimo, darbo, poilsio grafiką, naujai įvertinti finansines galimybes ir t.t.. Pakinta santykis globojamu asmeniu, su draugais ir kitais šeimos nariais. 

Globos kelionėje kylantys rūpesčiai gali nepastebimai įsiterpti į visas gyvenimo sritis. Šiame procese vieni žmonės gali pajusti, kaip aplinkoje mažėja žmonių, kuriems gali pasiguosti, pasidalinti savo patyrimu, galų gale – pasitarti, ieškant sprendimų. Kiti žmonės, priešingai, pajunta, kad atsiradę iššūkiai sustiprina šeimą ir tarpusavio palaikymą.

Rūpinantis artimaisiais, turinčiais demenciją, gali kilti prieštaringi jausmai: viena vertus, meilė ir pagalba savo artimajam gali suteikti stiprų prasmės patyrimą. Kita vertus, pasirinkimą globoti, stokojant informacijos ir realios pagalbos, gali lydėti vienišumo, pasimetimo jausmas, emocinis ir fizinis nuovargis. Itin dažnai globojantieji jaučia, kad rūpestis ir visi šioje kelionėje kylantys iššūkiai yra tik jų problema, kurią reikia spręsti užsisklendus nuo pasaulio.

Tikrai taip būti neturi. 

Globodami, kad ir kokius iššūkius tektų patirti, turime gauti paramą ir palaikymą. Kviečiu prisijungti prie asociacijos „Demencija Lietuvoje“ bendruomenės.

 

Kokie yra bendruomenės tikslai?

Bendruomenės tikslai:

  • Burti asmenis, globojančius demenciją turinčius artimuosius.
  • Atstovauti demencijos problematiką visuomenėje.
  • Skleisti informaciją apie demenciją, mažinant stigmą, skleidžiant žinias ir sėkmingąją patirtį.

 

Ar narystė asociacijoje kainuoja?

Narystė asociacijoje turi mokestį:

  • Stojimo mokestis – 10 eur.
  • Metinis nario mokestis – 40 eur.

Taigi, bendra suma, kurią tenka sumokėti naujam nariui- 50 eur. Antrais narystės metais narystės suma – 40 eur, nes nebereikia mokėti stojamojo mokesčio.

Asociacija yra nepriklausoma nevyriausybinė organizacija, neatstovaujanti farmacijos, verslo įmonių ar politinių interesų. Kad galėtume tokia likti ir toliau vykdyti veiklą, kuria kuriami realūs pokyčiai, yra būtina fizinių ir juridinių asmenų parama, aukos.

 

Kokia yra nauda tapti asociacijos nariu?

Prisijungę prie bendruomenės galėsite gauti tiesioginį bendruomenės palaikymą, pagalbą, konsultacijas, įskaitant:

  • Nuotoliniai susitikimai/paskaitos/konsultacijos:
    • kas 2 savaites yra rengiami nuotoliniai susitikimai globėjams, besirūpinantiems artimaisiais, turinčiais demenciją;
    • kartą per mėnesį yra rengiami susitikimai su įvairių sričių specialistais, lektoriais. Savo laiką asociacijos tikslams skiria teisininkė Simona Vilkelytė, gydytoja Austėja Dapkutė, vyr. socialinė darbuotoja Simona Šimukonienė, ergoterapeutė Aurelija Šiurienė ir kiti.
  • Turėsite pirmenybę registruotis į edukacinę savitarpio paramos programą (dalyvavimas asociacijos nariams yra nemokamas): daugiau informacijos čia.
  • Dalyvauti kasmet rengiamame asociacijos „Demencija Lietuvoje“ susitikime.
  • Gauti informaciją apie įvairius renginius: mokymai, konferencijos, praktinės dirbtuvės. gauti informaciją apie renginius, naujienas, nuolaidas dalyvauti tarptautiniuose „Alzheimer Europe“ ir „Alzheimer‘s Disease International“ ir kituose renginiuose;
  • Gauti tiesioginį palaikymą ir konsultavimą: kiekvienas narys gali kreiptis pagalbos konkrečiais klausimais ir, pasitelkiant ekspertų žinias, bendruomenės išmintį, yra siekiama rasti sprendimo.
  • Dalyvauti asociacijos „Demencija Lietuvoje“ veikloje visuotiniame susirinkime, balsuoti dėl sprendimų, būti ekspertų grupės nariu ir kt.

 

Kaip tapti nariu?

Jei nusprendėte prisijungti prie augančios bendruomenės, pirmiausia užpildykite nario anketą, kurią rasite čia: https://demencijalietuvoje.org/tapkite-nariu/

Anketoje nurodytais kontaktais su jumis susisieks asociacijos koordinatorė.

 

Kontaktai susisiekti

Jeigu turite klausimų apie asociacijos bendruomenę ar narystę, galite susisiekti su Ieva Petkute, asociacijos vadove šiais kontaktais:

Elektroniniu paštu: info@demencijalietuvoje.org

Telefonu: 0 615 21134