„Alzheimer Europe“ asociacijų atstovų susitikimas Briuselyje

2023 m. birželio 30 d.

Birželio pradžioje asociacijos „Demencija Lietuvoje“ valdybos narė  Sonata Mačiulskytė dalyvavo tradiciniame Alzheimer Europe renginių cikle Briuselyje. Susitikimas pasidėjo „Alzheimer Europe“ valdybos posėdžiu, kuriame aptarti artimiausi ir perspektyviniai organizacijos veiklos ir vystymosi planai, apžvelgtos šiuo metu įgyvendinamos veiklos.

Kitas „Alzheimer Europe“ susitikimas vyks Helsinkyje spalio 16-18 d., kasmetės konferencijos metu. Numatoma, kad renginys rudenį, kurio tema „Naujos galimybės asmenų, turinčių demenciją priežiūroje, politikoje ir tyrimuose“, bus gausiausia pranešėjų skaičiumi konferencija per visą „Alzheimer Europe“ 34 metų istoriją.

 „Alzheimer Europe“ taip pat tęsia pasirengimą 2024 m. Europos parlamento rinkimams. Yra planuojama paskelbti Helsinkio manifestą – tai bus kreipimasis į kandidatus į Europos parlamentą, kviečiant juos prisijungti prie Europos Alzhaimerio aljanso, taip pat įsipareigoti prisidėti prie demencijos klausimų sprendimo Europos Sąjungoje. Visos Europos gyventojai bus kviečiami pasirašyti peticiją, kuria Europos Sąjungos politikai bus raginami atkreipti dėmesį į demencijos problemą ir veikti ją sprendžiant.

 

 

Daug susirinkusiųjų dėmesio sulaukė Europos negalės forumo vykdančiosios direktorės Catherine Naughton pranešimas apie asmenų su negale teisių konvenciją ir nacionalinių ataskaitų apie pažangą teikimą, įgyvendinant prie konvencijos prisijungusiose šalyse.

Tradicinių Europos Parlamento pietų debatų tema šį kartą buvo skirta rizikos mažinimo temai. Sveikinimo žodį sakė Slovėnijos atstovas Europos parlamente ir Europos Alzhaimerio aljanso narys Milan Brglez, pristatymus darė prof. Gill Livingston (University College London, Didžioji Britanija), dr. Tom C. Russ (University of Edinburg, Didžioji Britanija), prof. Katja Kanninen (University of East Finland, Suomija) ir dr. Jan Steyaert (Flemish Centre of Expertise on Dementia, Belgija).

Europos Parlamento pietų debatų metu taip pat pagerbta Helen Rochford-Brennan. Ilgametė Europos žmonių su demencija darbo grupės pirmininkė, pirmininko pavaduotoja ir ilgametė narė pasitraukia iš šios darbo grupės. „Alzheimer Europe“ jai dėkoja už reikšmingas dešimtmetį trukusias pastangas didinti Europos visuomenės ir sprendimų priėmėjų supratimą apie demenciją ir būtinybę imtis veiksmų šioje srityje, mažinti su demencija susijusią stigmą.

Trys dienos įkvepiančių susitikimų ir pokalbių su nuostabiais žmonėmis.

Kitas susitikimas – Helsinkyje!

Daugiau informacijos apie „Alzheimer Europe“ konferenciją Helsinkyje spalio 16-18 d.

https://www.alzheimer-europe.org/Conferences/2023-Helsinki