Atminties ėjimas

KADA: 2023 m. rugsėjo 16 d. (šeštadienis), 12:00-15:00 val.

KUR: Ąžuolyno parkas (Radvilėnų pl. 15A, 50256 Kaunas). Susirinkimo vieta – prie Lietuvos sporto universiteto (LSU) palapinės.

Renginys nemokamas. Būtina registracija (registracija vyksta iki rugsėjo 15 d.): https://forms.gle/LL5erqx2ByN6GJ417

Kas yra „Atminties ėjimas“? „Atminties ėjimas“ kviečia pasivaikščioti gryname ore kartu geriau susipažįstant su demencijos tema. Nueisime maždaug 3 km, stabtelėsime stotelėse, kuriose su kviestiniais svečiais aptarsime aktualius demencijos ir demencijos globos aspektus, pažinsime sveikatos stiprinimo veiklos galimybių globojant ar siekiant mažinti riziką išvystyti demenciją.

Lietuvoje yra apie 50 tūkst. demenciją turinčių asmenų ir šis skaičius iki 2050-ųjų pasieks arti 90 tūkst. Tačiau iki šiol Lietuvoje šia tema kalbama itin mažai. Rugsėjo mėnesį minima Pasaulinė Alzheimerio ligos (Alzheimerio liga – viena iš demencijos formų) diena yra puiki proga atkreipti dėmesį į demencijos sindromą ir sužinoti daugiau.

Šių metų Alzheimerio ligos mėnesio tema – „Niekada ne per anksti, niekada ne per vėlu“.

Šūkis primena, kad niekada ne per anksti sužinoti apie demenciją, pasitikrinti, jeigu nerimaujate, kad ši būklė vystosi jums ar jūsų artimiesiems.

Kviečiame ateiti, sužinoti daugiau apie demenciją ir išreikšti solidarumą su demencija susidūrusiais žmonėmis. Prisijunkite, pakvieskite pažįstamus, padėkite mažinti su demencija susijusias baimes.

 

PROGRAMA / MARŠRUTAS

Labas! – Renginio atidarymas

Vida Česnaitienė, Lietuvos sporto universitetas, Ieva Petkutė, asociacija  „Demencija Lietuvoje“, Deimantė Petkevičiūtė, Kauno Alzheimerio klubas/asociacija  „Demencija Lietuvoje“, Ilona Klimantavičienė ir Sigita Stonytė, Kauno Kartų namai/asociacija  „Demencija Lietuvoje“.

 

Pajudam!

Mankšta su doc. dr. Vida Česnaitiene, Lietuvos sporto universitetas

Pažinsime kelis pratimus ir jų sekas, padedančias stiprinti kūną ir pasirengti ėjimui.

Eime!

1. Stotelė su Gintare Žičkevičiene

Tema:Kaip pratęsti demenciją turinčio asmens kokybiško gyvenimo metus?

Pirmoji pažintis su demencija įvyko artimoje aplinkoje, kuomet močiutė susirgo ja. Gyventi su žmogumi, kuris kasdien vis mažiau gali pasirūpinti savimi, yra sudėtingas iššūkis. Visa asmeninė, studijų, darbo, savanoriavimo patirtis padeda geriau pažinti žmones, kurie turi demencijos sindromą, padėti jiems ir juos prižiūrintiems artimiesiems. Stotelėje aptarsime ir išmėginsime veiklas, kurios yra ne vien smagus, bet ir naudingas užsiėmimas ir pritaikomas veiklai globojant.

Eime!

2. Stotelė su Solveiga Žukauskiene

Tema: Niekada nevėlu mokytis bendrauti su globojamu asmeniu

Bendravimas su asmeniu, kuris turi demenciją – tarsi naujos kalbos mokymasis. Šioje kalboje turime atsiriboti nuo mūsų kasdieniame bendravime pasitaikančio polinkio pataisyti, patikslinti savo pašnekovą, noro su juo pasiginčyti ar paprašyti paargumentuoti. Bendraujant su asmeniu, kuris turi demenciją, svarbu būti atlaidžiam, siekti kurti pokalbį, kuris yra atviras skirtingoms galimybėms į jį įsitraukti. Pokalbis kaip procesas gali būti tikslas… Pažindami skirtingus bendravimo ypatumus, galime išvengti bendravimo klaidų. Kai bendravimas yra teigiamas ir smagus – laimime visi: išvengiame streso, įtampos, kasdienybėje turime daugiau ramybės, klostosi geresni santykiai su globojamu asmeniu. Stotelėje aptarsime kelis dažniausiai pasitaikančius bendravimo modelius ir kaip galėtumėme juos keisti.

Eime!

3. Stotelė su Jolita Švatiene

Stotelės tema: Ką galime čia ir dabar?

Žmogus dažnai gyvena laukimu ir nemato kas po nosim, laikui bėgant nepasinaudoja galimybe gyventi čia ir dabar. Kai globoji galimybė būti dabarties akimirkoje dažnai susijusi su daug klausimų ir pasirinkimų. Stotelėje kviesiu įsitraukti į pokalbį patyrinėsime, kaip galime sustiprinti save pasirinkdami būti dabarties akimirkoje. Aptarsime, ką galime daryti čia ir dabar, toje situacijoje, kurioje esame, ir su tuo ką dabar turime.

Arbata, kava, bendravimas.

Jokio pasiruošimo nereikia – tik ateiti.

Kontaktas pasiteirauti – Ieva Petkutė, el.p. info@demencijalietuvoje.org