Demencija – niekieno klausimas: ar jau metas nacionalinei demencijos strategijai?

Kur: Lietuvos Respublikos Seime, Konstitucijos salėje, I rūmuose.

Kada: 2023 m. rugsėjo 22 d. 10.00–13.00 val.

Minint Pasaulinį Alzheimerio ligos mėnesį, apskritojo stalo diskusija yra rengiama šiandienei demencijos situacijai Lietuvoje aptarti ir reikiamų pokyčių gairėms nubrėžti.

Renginyje taip pat bus pristatyta PETICIJA dėl nacionalinės demencijos strategijos. Ją galima pasirašyti čia: https://www.peticijos.lt/visos/83678/lietuvai-metas-tureti-nacionaline-demencijos-strategija/

 

Renginys vyks gyvai, su nuotoline transliacija.

Registracija į renginį: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=37172&p2=3445

Renginio spaudos konferencija vyks rugsėjo 21 d. 9.009.30 val. Lietuvos Respublikos Seime, Spaudos konferencijų salėje, II rūmuose.

Renginio nuoroda Facebook.

 

Apie renginį

Demencija yra neišgydomas neurodegeneracinis sindromas, paveikiantis asmens pažintines funkcijas ir gebėjimą pasirūpinti savimi. Lietuvos, kaip ir viso pasaulio, visuomenei demencija kelia reikšmingų ekonominių, sveikatos ir socialinės gerovės sunkumų. Valstybėje turint veiksmingas demencijos valdymo priemones, net 40 proc. demencijos atvejų („Lancet“, 2020) galima išvengti ar pavėlinti, o jau turintiems demencijos sindromą – užtikrinti tinkamą priežiūrą.

Nors demencijai skiriamas dėmesys po truputį didėja, veikla formuojant su šia būkle susijusią nacionalinę politiką stokoja nuoseklumo, tarpsektorinės partnerystės, į asmenį orientuoto požiūrio, klausimo visumos matymo.

Norint užtikrinti visų – valstybės ir gyventojų – bendrus veiksmus siekiant sumažinti savo ir savo artimųjų demencijos riziką, o su ja susidūrusiems asmenims – laiku gauti kokybiškas paslaugas ir reikalingą palaikymą, būtinas visų Lietuvos institucijų ir šalies gyventojų bendradarbiavimas.

 

PROGRAMA ATSISIŲSTI

Renginio globėja ir iniciatorė – Seimo narė M. Ošmianskienė.

Renginį organizuoja asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir VšĮ „Socialiniai meno projektai“

Renginys įgyvendinamas kaip projekto „Demencijos strategijos link: situacijos analizė ir informuotumo didinimas“ dalis (projektą finansuoja Aktyvių piliečių fondas, taip pat jis finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinės priemonės lėšomis). Projektą vykdo: asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir VšĮ „Socialiniai meno projektai“. Projekto partneriai: federacija „Alzheimer‘s Disease International“, LR sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Klaipėdos universitetas.