Europos Parlamento rinkimai: kreipimasis į kandidatus

2024 m. vasario 22 d.

 

Asociacija „Demencija Lietuvoje“ kartu su kitomis „Alzheimer Europe“ tinklo narėmis kviečia kandidatus į Europos Parlamentą per 2024 m. rinkimus prisidėti prie kampanijos, kuria siekiama demenciją padaryti visuomenės sveikatos prioritetu, ir prašo jų pasirašyti „Įsipareigojimą dėl demencijos 2024“.

 

Pasirašydami „Įsipareigojimą dėl demencijos 2024“, kandidatai į Europos Parlamentą pažymi, kad jeigu bus išrinkti eiti Europos Parlamento narių pareigas, rodys lyderystę plėtojant demencijos temą šiais būdais:

 

  1. Prisijungs prie Europos Alzheimerio aljanso.

 

  1. Palaikys „Alzheimer Europe“ ir jos narių, tarp kurių yra ir asociacija „Demencija Lietuvoje“, pastangas padaryti demenciją Europos prioritetu, veikdami šiose keturiose srityse:

 

  • sieks užtikrinti Europos Sąjungos finansavimą tarpdiscipliniams tyrimams, skirtiems paskatinti pokyčius su demencija susijusiose srityse;
  • reaguodami į su demencija susijusius iššūkius, sieks prioritetizuoti demenciją Europos Sąjungos sveikatos programoje;
  • pripažindami demenciją kaip negalią, sieks, kad demenciją turinčių asmenų teisės būtų užtikrintos vadovaujantis Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija;
  • kryptingai sieks, kad demenciją turinčių asmenų artimieji gautų reikiamą pagalbą ir jų teisės būtų ginamos.

 

Susipažinkite su „Įsipareigojimo dėl demencijos 2024“ forma čia.

 

Daugiau apie „Įsipareigojimą dėl demencijos 2024“ galite rasti „Alzheimer Europe“ svetainėje: https://www.alzheimer-europe.org/policy/campaign/alzheimer-europe-election-campaign-2024/dementia-pledge-2024

 

Kandidatai, norintys pasirašyti „Įsipareigojimą dėl demencijos 2024“, kviečiami užpildyti įsipareigojimo formą ir ją PDF formatu nusiųsti el. paštu info@alzheimer-europe.org.

 

Apie savo paramą „Įsipareigojimui dėl demencijos 2024“ kviečiame paskelbti socialiniuose tinkluose naudojant grotažymę #DementiaPledge2024.