Kam skirti mokymai? Asmens sveikatos priežiūros paslaugų, socialinio darbo srities specialistams, kurie teikia paslaugas asmenims, turintiems demenciją, ir jų artimiesiems-globėjams.
Programos tikslas – gilinti specialistų žinias, susijusias su demencija, ir ugdyti įgūdžius, kaip teikti pagalbą ir palaikymą demenciją tur intiems asmenims ir jų artimiesiems-globėjams.
Temos:
- Demencijos sindromo ir su juo susijusių patirčių pažinimas. Žinių gilinimas, pasitelkiant teoriją, praktiką, pavyzdžių analizę.
- Demenciją turinčio asmens, priežiūros aspektai: į asmenį orientuotos priežiūros principų taikymas ir taikymo iššūkiai ir sprendimai.
- Bendradarbiavimo su demenciją turinčiu asmeniu ir jo artimaisiais-globėjais stiprinimas: komunikacinių įgūdžių ugdymas, bendradarbiavimo santykio kūrimo ypatumai.
- Savitarpio paramos veiklos organizavimas asmenims, turintiems demenciją, ir jų artimiesiems-globėjams: veiklos galimybių įvertinimas, tikslų ir uždavinių numatymas, veiklos planavimas, įgyvendinimas, veiklos kokybės užtikrinimas ir proceso stebėsena.
Metodika: mokymų pagrindas – praktinių pavyzdžių analizė, situacijų aptarimas mažose ir didesnėse grupėse.
Kodėl yra rengiami šie mokymai? Specialistai susiduria su daug iššūkių teikiant paslaugas tiek demenciją turintiems asmenims, tiek siekdami tinkamai įtraukti šeimos narius į priežiūros organizavimą, teikiant šiems pagalbą ir palaikymą.
Medicininiai, psichologiniai ir socialiniai su demencija susiję aspektai reikalauja kompleksinio požiūrio, siekiant tinkamai atliepti šeimų situaciją. Palaikymas ir pagalba asmenims, turintiems demenciją ir jų artimiesiems yra būtinybė, padedanti užtikrinti, kad tiek sergantieji, tiek jų artimieji, galėtų lengviau priimti demencijos sindromo keliamus iššūkius, nepamiršdami pasirūpinti savimi.
Programą baigę specialistai ne vien geriau pažins demencijos sindromą ir jo poveikį šeimoms, bet taip pat galės tinkamai teikti pagalbą ir palaikymą artimiesiems įvairiais būdais (pvz., teikiant tiesioginę konsultaciją, organizuojant savitarpio paramos veiklą).
Mokymų programos trukmė: 24 val. (3 dienos po 8 val.)
Kada vyks programa?: 2024 m. lapkričio 14, 21 ir 28 dienomis, nuo 9.00 iki 17.00 val.
Kokiu būdu bus rengiama programa?: Programa bus įgyvendinama nuotoliu, naudojantis Zoom nuotolinių skambučių programa.
Ar gausiu dalyvavimo mokymuose pažymėjimą?: Asociacija „Demencija Lietuvoje“ suteiks dalyvavimo mokymų programoje pažymėjimą.
Kiek kainuoja dalyvauti programoje?: Programa yra nemokama.
Registracija: pildant registracijos anketą https://forms.gle/2MrvCh6fh4YdLu2a8
Vietų skaičius ribotas! (VIETŲ NEBĖRA – REGISTRACIJA UŽDARYTA)
Turite klausimų?: susisiekite el. p. komunikacija@demencijalietuvoje.org
Programą rengia: asociacija „Demencija Lietuvoje“. Programą finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Programą remia – Pasaulio sveikatos organizacijos biuras Lietuvoje.