Smegenų savaitė

2022 m. kovo 4 d.

 

 

 

Galvos smegenys – sudėtingas mechanizmas, kurio sklandus veikimas lemia mūsų galimybes pažinti pasaulį, bendrauti, mokytis ir ugdyti įvairius gebėjimus, kurti ir puoselėti savo tapatybę. Būdamos itin svarbios jos taip pat yra labai pažeidžiamos.

Visame pasaulyje minimos „Smegenų savaitės“ metu asociacija „Demencija Lietuvoje“ kartu su partneriais kviečia pažinti, ką galime kiekvienas ir kiekviena padaryti, kad geriau pasirūpintume savo galvos smegenimis. 12 modifikuojamų rizikos veiksnių yra susijusių su 40 proc. demencijos atvejų visame pasaulyje – tiek jų galėtų būti išvengta arba pavėlinta.

Kviesdami pažinti rizikos veiksnius norime kviesti į diskusiją aptarti, kokių veiksmų galime imtis kasdien, siekdami sumažinti demencijos riziką. Programa, kuri prasidės kovo 14 d. ir tęsis iki kovo 26 d. apima socialinę kampaniją, kuriamą bendradarbiaujant su Lietuvos menininkėmis, straipsnius, renginius ir kt.

 

 

 

Iniciatyvą įgyvendina asociacija „Demencija Lietuvoje“.

Programos partneris – Smegenų aneurizmos fondas.

Programą remia: Dana Foundation.

Iniciatyva yra projekto „Demencijos strategijos link: situacijos analizė ir informuotumo didinimas”, kuris yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Projekto partneriai: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Klaipėdos krašto Alzheimerio ligos klubas „Atmena”, Kauno Alzheimerio klubas, Alzheimer Disease International. Projektą remia: The Tiltas Trust, Lietuvos kultūros taryba.