„Susitikime muziejuje”: programa asmenims, turintiems demenciją ir jų artimiesiems

2024 m. gegužės 22 d.

 

Nuo birželio Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje pradedama rengti tęstinė programa „Susitikime muziejuje“, skirtą demenciją turintiems asmenims ir jų globėjams.

 

Galimybė išeiti iš namų, prasiblaškyti, įdomiai praleisti laiką ir susitikti su kitais savo bendruomenės žmonėmis yra paprastas ir būtinas malonumas kiekvienam. Kviečiame asmenis, turinčius demenciją, ir jų artimuosius, dalyvauti programoje „Susitikime muziejuje“.

 

2024-ųjų birželį pilotuosiančią tęstinę programą rengia asociacija Ieva Petkutė, kartu su asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir Nacionaliniu M. K. Čiurlionio meno muziejumi. Iniciatyva siekdama plėsti muziejų auditorijų prieinamumą Alzheimerio liga ir kitomis demencijomis sergantiems asmenims ir jų artimiesiems. Dėl visuomenėje paplitusios su demencija susijusios stigmos, su demencija susūrusiųjų bendruomenė susiduria su atskirtimi, ribotomis galimybėmis dalyvauti visuomeniniame gyvenime, gauti kokybiškas prieinamas paslaugas visuose sektoriuose, įskaitant ir kultūros.

 

Iniciatyva siekiame sukurti galimybės lankytis muziejuje pastovumą. Programa pasiūlo erdvę patyrimui ir bendrystei dėl demencijos kaip būklės unikalią patirtį ir įvairias dalyvavimo galimybes turintiems mūsų visuomenės nariams.

 

 

Apie programą „Susitikime muziejuje“

 

Meninė patirtis – nereikalinga. Vietų skaičius ribotas. Prisijunkite!

Dalyvavimas šios tikslinės grupės asmenims yra nemokamas.

 

Programa yra paremta Lietuvoje ir užsienio šalyse (Italijoje, JAV, Airijoje, Vokietijoje) sukaupta patirtimi apie programų demenciją turintiems asmenims rengimą muziejuose. Programos rengimo ir įgyvendinimo siekis – kad kiekvienas asmuo, turintis demenciją, ir jo artimasis, turėtų malonią patirtį muziejuje, priderintą prie asmens galimybių. Pokalbiui pasitelksime ne vien žodžius, bet ir kitas patirtį sustiprinančias ir jusles įtraukiančias priemones.

Užsiėmimas muziejuje truks apie 1.15-1.30 val. Po apsilankymo ekspozicijoje pakviesime išgerti arbatos ir aptarti patyrimą.

 

Kada vyks susitikimai?

Susitikimai vyks sekmadieniais, šiomis datomis:

(Visų susitikimų turinys yra skirtingas!)

  • 2024 m. birželio 9 d., 10.00– 11.30 val.
  • 2024 m. rugpjūčio 11 d., 10.00– 11.30 val.
  • 2024 m. rugsėjo 8 d., 10.00–11.30 val.
  • 2024 m. gruodžio 8 d., 10.00– 11.30 val.

 

Susitikimų vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (adresas – V. Putvinskio g. 55, LT-44248 Kaunas).

 

Kaip galima užsiregistruoti dalyvauti?

Pildant registracijos anketą: https://forms.gle/FhfB3eDCpuE85j818

 

Kas veda programą „Susitikime muziejuje“?

Programą ves Ieva Petkutė, turinti didelę darbo su demenciją turinčiais asmenimis patirtį. Ieva yra meno prieinamumo ekspertė, mokslo darbuotoja, bendradarbė „The Brain Health Institute“ organizacijoje, asociacijos „Demencija Lietuvoje“ steigėja ir vadovė. Savo veikla Ieva siekia stiprinti demenciją turinčių asmenų ir jų globėjų atstovavimą, didinti jiems skirtų paslaugų prieinamumą ir kokybę, mažinti su demencija susijusią stigmą visuomenėje. Ieva yra demenciją turintiems asmenims prieinamos veiklos Lietuvoje rengimo pradininkė. Yra parengusi prieinamos veiklos muziejuje rengimo gaires.

 

 

Sužinoti daugiau

Jeigu turėtumėte klausimų dėl dalyvavimo programoje, susisiekite su Ieva Petkute, tel. 8 615 21134, el. p. info@demencijalietuvoje.org.