Pasaulinis Alzheimerio ligos mėnuo

Rugsėjį minimas pasaulinis Alzheimerio ligos mėnuo. Šia proga asociacija „Demencija Lietuvoje“ kviečia visus prisidėti mažinant su demencija susijusią stigmą Lietuvoje prisidedant prie renginių programos paminėti Alzheimerio ligos mėnesį įgyvendinimo.

Įsijungimas į tokios programos įgyvendinimą padėtų didinti demencijos temos matomumą visuomenėje. Jeigu jau vykdote veiklą, susijusią su demencija, apie ją galės sužinoti daugiau žmonių. Jei dar nevykdote tokios veiklos, galbūt 2023 m. rugsėjis yra proga tai padaryti?

Pasaulinė šių metų Alzheimerio ligos mėnesio programos tema – Niekada ne per anksti, niekada ne per vėlu. Šiandien demencija Lietuvoje yra diagnozuojama per vėlai, su demencija susidūrę asmenys ir šeimos mūsų aplinkoje dažnai neskuba kreiptis pagalbos. Ankstyva diagnostika ir spartesnė pagalbos paieška gali lemti gyvenimo kokybę (Sužinokite apie pirmuosius demencijos simptomus čia).

KVIEČIAME prisijungti kuriant renginių programą paminėti Pasaulinį Alzheimerio ligos mėnesį savo organizacijose ir bendruomenėse.

Renginiai gali būti labai įvairūs. Pavyzdžiui:

  • atvirų durų diena, pristatant įprastai vykdomas su demencija susijusias veiklas;
  • specialus renginys – pvz., dirbtuvės, pokalbis, seminaras ar net konferencija (pvz. (rizikos mažinimo, inovacijų, paramos ir pagalbos temomis ir pan.);
  • savo apylinkės, bendruomenės narių ar darbo kolegų subūrimas pokalbiui apie demenciją – kiekvieno mūsų aplinkoje yra žmonių, su tuo susidūrusių.

 

KITOS JŪSŲ IDĖJOS! Neapsiribokite paminėtais pavyzdžiais.

Jūsų iniciatyva gali tapti Alzheimerio ligos mėnesio programos renginių dalimi. Prisijunkite! Demencijos temos matomumas padeda kurti teigiamus pokyčius.

 

GROTAŽYMĖS: visus renginius, apie kuriuos skelbsite elektroninėje erdvėje, kviesime žymėti grotažymėmis #Alzheimeriomenuo #Niekadanevelu #Kalbekimeapiedemencija

 

SVARBIOS DATOS:

Renginiai turi būti įgyvendinami laikotarpyje: 2023 m. rugsėjo 1-30 d.

Informacijos apie jūsų iniciatyvas lauksime iki 2023 m. rugpjūčio 28 d. (pirmadienio). Kviečiame siūlyti savo idėjas čia: https://forms.gle/XDgcoDp8qjPexUeT9

Jeigu turite klausimų, susisiekite su Sigita el.p. sigita.stonaityte@gmail.com.