Aš globoju

Pasirūpinkite savimi

Demencija yra sindromas, o ne viena konkreti liga. Demencijai, kaip sindromui, būdingas tam tikras rinkinys simptomų, kurie randasi dėl galvos smegenų pakitimų. Demencija paveikia mąstymą, elgesį, gebėjimą atlikti kasdienes užduotis – visa tai turi įtakos asmens įprastam buitiniam ir profesiniam gyvenimui.

Jausmai [informacija rengiama]
Rūpinimasis demenciją turinčiam asmeniui gali suteikti įvairios patirties. Gali sukelti pozityvių potyrių, tačiau gali būti jaučiamas ir sunkumas, išsekimas, vienatvė bei sumišimas.

Atokvėpio paslaugos [informacija rengiama]
Pertrauka nuo globėjo veiklos, dažnai vadinama atokvėpiu, būtina visiems, kurie teikia kasdienę globą demenciją turinčiam asmeniui. Atokvėpio paslauga gali padėti globėjams pailsėti, turėti atostogas ar užsiimti kita veikla. Poilsis gali padėti globėjui neperdegti, o demenciją turinčiam asmeniui suteikti galimybę sutikti kitų žmonių, bendrauti.

Gedėjimas po demenciją turinčio asmens mirties [informacija rengiama]
Kai kurie asmenys labai sunkiai pakelia demenciją turinčio asmens globą ir slaugą, taigi po jo mirties nepatiria stiprių emocinių išgyvenimų. Vis dėlto sunkūs išgyvenimai gali iškilti vėliau, kartais labai netikėtai.

Susipažinkite su dr. Benedikto Kaminsko paskaita „Psichologiniai iššūkiai globoje – kaip juos priimti ir kaip padėti sau?”

Naujienlaiškis

Jeigu norite sužinoti apie su demencija susijusius įvykius Lietuvoje ir pasaulyje, užsisakykite naujienas.